Instruktorzy

Szkoła tańca to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. To ich emocje, myśli, sposób spojrzenia na otaczający świat i podejście do innych wpływają na klimat i energię danego miejsca. Poznajcie kadrę HD!

Michał „Boguś” Bogusławski

Tancerz, instruktor i choreograf. Właściciel szkoły tańca High Defitnition Dance Studio.

W przeszłości zajmował się przede wszystkim tańcem nowoczesnym w wydaniu sportowym – wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata. Sześciokrotny mistrz Polski w konkurencjach grupowych i indywidualnych w kategorii Street Dance Show, brązowy medalista Pucharu Świata Jazz Dance w Mikołajkach w 2008 roku.

W latach 2009 – 2012 słuchacz Instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego o specjalizacji „taniec jazzowy” w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Jako tancerz brał udział w szczecińskim projekcie „Dzieci Przełomu” – widowisku łączącym taniec, muzykę na żywo oraz wizualizacje, wystawionym w szczecińskiej operze i emitowanym w TVP. W swoim dorobku ma także występy na deskach niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt w spektaklach „Im weissen Rössl”, „Willi bald im Elfenwald” oraz „Abschied von Walhalla”, „Amore Mio – das Figarokomplott” i „Luther – zwischen Liebe, Todd und Teufel”.

Czytaj więcej

Daria Czaja

Tańczy od 6 roku życia. Przygodę taneczną zaczynała od klasy tanecznej w szkole podstawowej. Przez 7 lat tańczyła taniec towarzyski. Szukała swojego miejsca w świecie tańca i rozwijała pasję tańcząc taniec współczesny, cheerleading, hiphop czy balet. Pasja stała się sposobem na życie. Ukończyła Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi ze specjalnością tancerz-choreograf z choreografią dyplomową „ Schizofrenia samotności”. Kurs profesjonalny tancerz tańca współczesnego” Akademii Sztuki Tańca, Łódź. Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie ze specjalnością choreografia i teoria tańca.

Przygotowała i obroniła etiudą solową „Godzina 0″ oraz choreografię dyplomową „Molly”.

W 2019 roku ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z nauczaniem j. angielskiego na Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Ukończyła formy doskonalenia „Autyzm a zespół Aspergera”, „Wychowanie jako sztuka przetrwania”, IV międzynarodową konferencję „ Edukacja innowacja pt. Zdrowa Edukacja” i konferencji regionalnej „Metody Montessori”.

Czytaj więcej

Dominika Liwuś

Ukończyła studia licencjackie na kierunku „Kulturoznawstwo” oraz studia magisterskie na kierunku „Bałtyckie Studia Kulturowe”. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 12 lat.

Zaczynała od hip-hopu, spotkała się również z sambą i twerkiem, tańczyła w pokazowej agencji artystycznej, próbowała swoich sił w tańcu towarzyskim czy modern jazzie – jednak przede wszystkim pozostaje wciąż wierna dancehallowi, który od samego początku darzy ogromną miłością. Od wielu lat jest stałą członkinią dancehallowej grupy Uptown Gyalz.

Brała udział w wielu projektach tanecznych, animacjach, teledyskach i koncertach; współpracowała z twórcami takimi jak: Mario Bischin, Sobota, DJ Redmer, GrillFunk, Effect, Boyfriend, Adonis, Niecik i wiele innych. 

Wciąż doskonali swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach, zawodach i pokazach.  Stara się rozwijać swój warsztat w innych formach tańca. Oprócz tańca ma jeszcze inną pasję – teatr.

Od 2014r. gra na deskach Teatru „nie ma”, w którym zajmuje się również ruchem scenicznym i choreografią. Spektakl z choreografią jej autorstwa („Rozbity Dzban”) zdobył nagrodę Bursztynowego Pierścienia Publiczności 2020.

W Teatrze „nie ma” wyreżyserowała spektakle ruchowe – „Kim byśmy byli, gdybyśmy nie byli nami”, „Mały Książę” oraz „Romeo i Julia”. Pracuje nad kolejnymi.

Wielokrotnie bywała na międzynarodowych festiwalach teatralnych. Na festiwalu Blanc’art 2022 w Casablance zdobyła nagrodę „THE PATH” – za wyznaczanie nowych ścieżek teatralnych, za osobowość, za ekspresję na scenie i poza nią.

Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu regularnych zajęć tanecznych dla dzieci (w różnym wieku), młodzieży i dorosłych – grupowo i indywidualnie. Zajmuje się także Pierwszym Tańcem. Wielokrotnie prowadziła warsztaty ruchowo-teatralne dla dzieci i młodzieży na Procontruni podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Pro Contra w Szczecinie oraz na festiwalu „Teatr w Stodole” w Nastazinie. W Teatrze „nie ma” często prowadziła warsztaty z zakresu teatru fizycznego dla nowych członków teatru. Współpracowała także ze Strefą Kultury Studenckiej US oraz Terminalem Kultury. Realizowała różnego rodzaju projekty teatralne i filmowe (m.in. z Pomorzem Zachodnim).

W naszej szkole prowadzi regularne zajęcia dla HDciątek oraz Teatr Ruchu, a także open classy i warsztaty. Prywatnie to szczęśliwa żona i posiadaczka kotki brytyjskiej o imieniu Desna. Dominika jest wielką miłośniczką podróży, kultury Jamajki, masaży, literatury, kawy, kuchni tajskiej.

Czytaj więcej

Marysia Ginał

Sport towarzyszy jej od 6 roku życia. Na początku trafiła do sekcji gimnastyki artystycznej w klubie sportowym: MKS Kusy Szczecin. Po 2 latach samodzielnie zdecydowała się zrezygnować z gimnastyki. Niedługo po tym zaczęła trenować taniec irlandzki w szkole Irish Rhythms. Przygotowywana do zawodów przez Jerzego Grzegorka brała udział w wielu międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego ‘feis’ w kategoriach solowych oraz grupowych.

Pierwszy raz uczestniczyła w konkursie tańca irlandzkiego w 2005 r. w Warszawie. Przez kolejne lata kilkukrotnie wyjeżdżała na zawody m.in. do: Krakowa, Wiednia, Salzburga, Mediolanu, Monachium, Bremen oraz Stuttgart’u. Zdobywając liczne złote medale w kategoriach solowych zakończyła przygodę ze sportowym tańcem irlandzkim na najwyższym poziomie open championship. Wraz ze szkołą występowała również wielokrotnie na Szczecińskiej scenie oraz poza nią. Brała udział m.in. w koncercie przygotowanym na The Tall Ships’ Races 2007 oraz cyklu koncertów o tematyce Irlandii organizowanych dla dzieci na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (3-krotnie).

W 2015 r. spełniła swoje marzenie wylatując na „Zieloną Wyspę” prosto na warsztaty zorganizowane przez mistrzów tańca irlandzkiego – Riverdance.

Czytaj więcej

Julia Galikowska

Pokochała taniec w wieku 4 lat. Tańczyła taniec towarzyski, taniec współczesny, aż w 2019 roku znalazła się w High Definition Dance Studio i poznała Street Jazz. Był to przełomowy moment, ponieważ to właśnie ten styl zajął ważne miejsce w jej sercu.

Ma za sobą starty w wielu turniejach i festiwalach tańca, na których często  zajmujmowała najwyższe miejsca.

W 2022 roku miała okazję tańczyć w teledysku u Jarod Noise & Lu – „Nie Będzie Już”

Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności taneczne, uczestnicząc w różnych zajęciach i warsztatach u takich osób jak: Tina Papazyan, Klaudia Sadło, Mateusz Sobecko, Patryk Rożniecki, Jurij Żurajew, Jordy Sparidaens, Sergio Reis.

„Na codzień jestem studentką kognitywistyki, a najbardziej interesuje mnie psychologiczny aspekt tej dziedziny. Od zawsze kochałam zwierzęta (pomimo mojej alergii na nie) i z czasem przełożyło się to na moje zaangażowanie w ochronę środowiska. W wolnym czasie lubię eksperymentować z makijażem, a wykonywanie go codziennie rano sprawia mi przyjemność.”

Czytaj więcej

Zuzanna Kwapisz

Tancerka od 2011 roku. Zaczynała od tańca disco dance, który tańczyła przez pierwsze 7 lat.

Obecnie trenuje street jazz oraz hip-hop. Jako instruktor i choreograf nie zamyka się w jednym, konkretnym stylu, lecz ceni sobie wszechstronność. Inspiruje się stylami, które tańczy na co dzień, jak i tymi, których uczy się na warsztatach.

Wielokrotnie występowała na mistrzostwach Polski, Europy i świata, gdzie zajmowała najwyższe miejsca. Jest kilkukrotną laureatką złotego aplauzu na Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Brała udział w programie Got to Dance – Tylko Taniec.
W trosce o własny rozwój uczyła się u takich osobistości jak: Sean Lew, Kaycee Rice, Jake Kodish, Jojo Gomez, Tucker Barkley, Kerrie Milne, Julian De Guzman, Nat Bat, Nicole Kirkland, Maniek Kotarski, Shay Latukolan, J Blaze, Kenzo Alvares, Scott Forsyth, Dylan Mayoral.

Prywatnie miłośniczka kotów i studentka filologii angielskiej na specjalności translatorskiej.

Czytaj więcej

Paulina Woźniak

Tancerka od 2009 roku. Instruktor tańca od 2015 roku. Uczestniczka takich programów jak You Can Dance- Po prostu tańcz (8 edycja- top 22), Mam Talent oraz Got To Dance- Tylko Taniec.

Instruktorka, która od początku swojej tanecznej podróży pozostaje wierna kulturze Dancehall. Wciąż jednak rozwijająca swój warsztat w innych formach tańca.

Aktualnie większość swojego czasu poświęca na prowadzenie 6 grup, wciąż jednak aktywnie startuje na największych zawodach dancehallowych w Polsce, przywożąc z nich miejsca na podium.
Od niedawna również prowadzi warsztaty w wielu miastach Polski.

We wrześniu 2022 roku odbyła swoją wymarzoną podróż na Jamajkę, dzięki której zakochała się w dancehall’u na nowo.
Podczas zajęć zawsze daje z siebie 100 % i tego też oczekuje od uczestników. Jest energetyczna, otwarta oraz pełna pozytywnej energii i poczucia humoru.

Wciąż marzy o kolejnej podróży na Jamajkę. W wolnych chwilach tworzy rękodzieło w stylu makramy, a od niedawna interesuje się grafiką komputerową.

Czytaj więcej

Sebastian Zemankiewicz

Już jako dziecko w wieku 7 lat rozpoczął swoją przygodę taneczną z baletem,  którą później zdecydował się przerwać na rzecz piłki ręcznej, grając przez kolejne lata w Szczecińskim klubie sportowym MKS Kusy Szczecin. Mając 13 lat odkrył taniec na nowo.

Mając 19 lat zaczął samodzielnie prowadzić zajęcia taneczne poruszając się w kategoriach: modern jazz, lyrical jazz, contemporary. 

Odkąd w 2013 roku dołączył do kadry High Definition Dance Studio praktycznie każdą wolną chwilę poświęcał doskonaleniu i rozwijaniu swoich umiejętności tanecznych oraz poszerzaniu horyzontów o kolejne style taneczne, takie jak: taniec współczesny, modern jazz, street jazz czy kontakt improwizacja.

Brał udział w  licznych pokazach tanecznych i współpracach komercyjnych, m.in. „Pożegnanie lata z muzyką filmową” we współpracy z Teatrem Polskim w Szczecinie, stworzenie choreografii i udział w teledysku do utworu „Solitude Love Song” (dostępny na YouTube) dla Szczecińskiego Chóru Politechniki Morskiej wraz z Darią Czają, choreografia oraz udział w charytatywnym koncercie „We Love Blue” na rzecz Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Operze na zamku.

Na swoim koncie ma również doświadczenie na scenie teatralnej. Wystąpił w spektalu tanecznym „Quiet Expo” w reżyserii Agnieszki Bogusławskiej oraz w kilku musicalowych produkcjach niemieckiego teatru  Uckermärkische Bühnen Schwedt: „Willi bald im Elfenwald”, „Abschied von Walhalla”, „Amore Mio – das Figarokomplott”, „Luther – zwischen Liebe, Todd und Teufel”, „Shrek-Das Musical”, „Till Ulenspiegel”.

Od 2019 roku wiele uwagi poświęca zagadnieniom świadomości i stabilizacji ciała a także sile i motoryce ruchu. Przez pierwsze 2 lata trenował pod okiem trenera personalnego, czynnego zawodnika Brazylijskiego Jiu-Jitsu – Tomasza Kmity.

Od początku roku 2022 pasjonat Cross treningu (Crossfit), a także fan biegów przeszkodowych (OCR). Na swoim koncie ma już statuetkę weterana, startując we wszystkich formułach Runmagedonu (6km, 12km oraz 22km). Pasjonat ruchu i aktywnego trybu życia.

„Na co dzień jestem „panem kierownikiem” w przecudownym korpo, z którym nie bez powodu związałem się w roku 2009 i tak trwam w nim do dziś. Absolutnie lubię dostarczać sobie nowych bodźców. Moja regularna praca dostarcza mi tych umysłowych, dlatego swój czas wolny przeznaczam na te dla ciała i duszy. Sport pozwala mi wciąż na nowo udowadniać sobie, że limity są tylko w naszych głowach. Prywatnie, lubię gotować (a dokładniej piec ciasta – zwłaszcza kiedy mogę się nimi dzielić z najbliższymi, a także kocham sztukę, w ostatnich latach przede wszystkim sztukę tatuażu, co zaczyna być widoczne również na moim własnym ciele.”

Czytaj więcej

Emilia Nitek

Swoją tanczną przygodę rozpoczęła w 2019 roku pod okiem Pauliny Woźniak.

Od tamtej pory systematycznie poszerza swoją wiedzę na temat dancehallu i regularnie uczestniczy w największych wydarzeniach oraz warsztatach dancehall’owych w Polsce.

Szkoliła się u takich osób jak: Boysie Roses (tańczył obok twórcy dancehallu – Bogle’a), Global Bob, Sri Lanka, Cosmic Elite Team oraz u wielu innych tancerzy i ekip dancehallowych.

Razem z gupą Saucy Squad udało jej się wywalczyć:

  • 3 miejsce Mash Up Di Place 2023
  • 2 miejsce Dancehall Or Die 2023

Regularnie startuje również w kategorii solo freestyle, a oprócz dancehallu, uczęszcza na warsztaty z innych styli. Jest zakochana w kulturze jamajskiej i afrykańskiej, a na co dzień studiuje pielęgniarstwo.


Czytaj więcej